Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej SP ZOZ Żytno filia Maluszyn
(wiecej)
Budynek do sprzedaży
Gmina Żytno oferuje do sprzedaży budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej 784,17 m2 znajdujący się w miejscowości Żytno wraz z działkami nr 1493/6 o pow. 0,1542 ha oraz 1493/7 o pow. 0,1495 ha. (wiecej)
Sukcesy Orkiestry Dętej Gminy Żytno - Orkiestry Reprezentacyjnej OSP Gminy Żytno
Sukcesy, sukcesy... 8 września 2013 roku Orkiestra Reprezentacyjna OSP Gminy Żytno zapamięta na długo! Ten dzień był bardzo miłym zwieńczeniem pracowitego sezonu festiwalowego, który rozpoczął udany w (wiecej)
Zapraszamy na Kajaki
(wiecej)
Zakończono pierwszy etap modernizacji wnętrza budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Żytnie
(wiecej)

Aktualności Ogłoszenia

Sukcesy Orkiestry Dętej Gminy Żytno - Orkiestry Reprezentacyjnej OSP Gminy Żytno

Sukcesy, sukcesy... 8 września 2013 roku Orkiestra Reprezentacyjna OSP Gminy Żytno zapamięta na długo! Ten dzień był bardzo miłym zwieńczeniem pracowitego sezonu festiwalowego, który rozpoczął udany występ na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Głownie, gdzie udało nam się zająć II miejsce. Niedługo potem byliśmy bardzo zajęci - jednego dnia byliśmy na festiwalu w Więcławicach i na przeglądzie we Włoszczowie. Godziny spędzone w autokarze opłaciły się, spotkała nas bowiem podwójna radość: II miejsce w Więcławicach oraz nagroda publiczności i nagroda dla najbardziej muzykalnej orkiestry we Włoszczowie. Wakacje spędziliśmy na międzynarodowym festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii, co stanowiło dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i było nie tylko wyzwaniem, ale też nagrodą za starania i sukcesy. I wreszcie mieliśmy zaszczyt reprezentować nasz powiat na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr OSP w Sieradzu. Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie, a jednak udało nam się uzyskać III miejsce, a więc tytuł trzeciej orkiestry w województwie łódzkim. Pozostaje nam tylko szykować repertuar na kolejne występy i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć!

                                                                                                                       Magdalena Czapla

GALERIA ZDJĘĆ

« powrót